Medaus tortas

_DSC6593-1Vienintelė ir nepakartojama diena metuose, kai Mūza ant torto žvakutes pučia! – “Visos dienos gražios, bet šita gražiausia, je je je je…”

Reikės (13 cm skersmens tortui):

Lakštams

73 g sviesto

83 g skysto medaus

50 g cukraus

1 mažo kiaušinio

1/2 v.š grietinės

266 g miltų

1/2 a.š. kepimo miltelių

1/2 a.š. malto cinamono

1/2 a.š. vanilinio cukraus

Žiupsnelio maltų gvazdikėlių

Žiupsnelio druskos

Puse puodelio stiprios juodos arbatos

Kremui:

300 ml riebios grietinės

3 v.š. cukraus pudros

2 v.š. šviežiai spaustų citrinos sulčių

1/4 a.š. Agaro miltelių

_DSC6597-2

Į puodą pilame karštą vandenį, ant jo statome dubenį, dedame sviestą bei medų ir viską ištirpiname. Po truputį, nuolat maišant, suberiame cukrų. Viską kaitiname ant silpnos ugnies, kol cukrus pradeda tirpti, vėliau nukeliame ir paliekame kelioms minutėms, kad pravėstų.

Kol cukrus vėsta, indelyje lengvai išplakame kiaušinį su grietine. Kitame sumaišome miltus su kepimo milteliais, druska bei prieskoniais.

Į pravėsusią masę pilame kiaušinio plakinį, permaišome ir suberiame miltus (tešla lipnoka, bet daugiau miltų tikrai nereikia). Viską kruopščiai išminkome ir dedame į šaldytuvą (4 val.).

Ant miltais nubarstyto stalo dedame tešlą ir kočiojame 0.5 cm storio lakštą, iš kurio išspaudžiame norimo dydžio lakštus (man jų gavosi 8). Lakštų viršų subadome šakute, kad kepant “nepakeistų” formos.

Ant kepimo popieriumi išklotos skardos dedame lakštus bei tešlos likučius (kuriuos susmulkinę apibersime pyragą) ir siunčiame 10 min. (arba tol, kol gražiai pradeda ruduoti) į 180° C įkaitintą orkaitę.

Kol lakštai vėsta, pats laikas pasiruošti kremą. Į dubenėlį pilame grietinę, šviežiai spaustas citrinos sultis, dedame cukraus pudrą bei Agaro miltelius (paruoštus kaip nurodyta ant pakuotės) ir viską gerai išmaišome, truputį paplakame. Beje, vietoj Agaro miltelių, galima naudoti paprastą želatiną. Jos reikėtų 1/2 v.š.

Puodelyje pasitaisome stiprios juodos arbatos. Iškeptus tešlos likučius susmulkiname kočėlu iki smulkių trupinėlių.

Pabaiga jau visai netoli – raitojamės rankoves torto surinkimui.  Visus lakštus aptepame arbata, tegul truputėlį suminkštėja.

Sluoksniuojame tokia tvarka: lakštas – kremas, lakštas – kremas… Nepamirštame pasilikti kremo šonams bei viršui aptepti. Galiausiai visą apiberiame pasiruoštais trupiniais.

Tortas keliauja ne ant stalo, o į šaldytuvą, mažiausiai 12 val., kad sluoksniai suminkštėtų.

Papuošimui pasitelkiame fantaziją. Šį kartą ji daug didesnė negu pats tortas, taigi apsistojau ties karamelizuotais lazdyno riešutais bei tirpinto šokolado dekoracija.

_DSC6599-1

P.S. Mažas torto dydis neįpareigoja su kažkuo dalintis :)!

Pasidalinkite!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentarai